Blog poświęcony szeroko zakrojonemu tematowi opon, zarówno opony zimowe do sanek, jak i opony letnie do taczek mechanicznych, czy szeroki wybór opon do rowerów dziecięcy i samochodów lego.
RSS
środa, 30 października 2013
sakrament
Według KKK małym dzieciom nie odprawia się pogrzebu tak jak dorosłym, ponieważ msza żałobna jak sama nazwa mówi ma na celu odpuszczenie zmarłemu grzechów a takie małe dziecko grzechów nie ma. Jeżeli dziecko było ochrzczone to rodzice powinni dokonać pochówku na cmentarzu katolickim w gronie osób najbliższych. Takie są zasady według Katechizmu Kościoła Katolickiego, do której ksiądz się słusznie zastosował. Skoro rodzice są wierzący powinni o tym wiedzieć. Co do komentarzy, że za Madzię z Sosnowca i Szymona z Będzina była odprawiana msza żałobna można to tłumaczyć tylko jednym presją mediów na KK i uległością księży, którzy się zgodzili odprawić te msze. "Nowożeńcom jednak nie odmówił ceremonii zaślubin"? Czasem te artykuły mnie załamują. Pseudo-dziennikarze zamiast poznać problem z każdej strony i rzetelnie go przedstawić, wypisują jakieś bzdety manipulując ciemnym ludem, nie potrafiącym samodzielnie myśleć. Czyli ksiądz miał powiedzieć: jasne dawajcie, dziś jedziemy z pogrzebem, a tym którzy parę miesięcy/lat wcześniej byli tu ustalać datę ślubu, powiem, że mam pogrzeb i ślub sobie przy innej okazji strzelimy? A pomyślał ktoś, że może miał tego dnia śluby od 11-XXX, a wcześniej przed ślubem kościół udostępniany jest osobom, które go przystrajają na ślub? Nie. Po prostu w ciasnych umysłach ludzie żądają, żeby wszystko zostało rzucone, bo była tragedia z dzieckiem w roli głównej. Współczuję i wiem, że rodzina musi niewyobrażalnie cierpieć, jednak nie możemy oczekiwać, żeby ksiądz był w gotowości do działania 24/dobę. W Tychach jest z 15 kościołów. Jeśli rodzina nie chciała z pogrzebem czekać do poniedziałku - w 14 innych kościołach można było odprawić pogrzeb. W normalnej parafii da się pogodzić pogrzeb i ślub w jednym dniu!!!! To nic trudnego tylko trzeba odrobinę dobrej woli. A ci wszyscy co twierdzą że małe dziecko nie potrzebuje mszy,inaczej by mówili gdyby chodziło o ich własne ukochane dziecko. skoro jeden ksiądz nie chciał pochować, to nie mogli iść do innego? Nie mamy jednej parafii w tychach. A proboszcz św. Krzysztofa, to naprawdę wspaniały człowiek (nigdy od mojej mamy nie brał pieniędzy np. podczas kolędy, bo wie, że samotnie wychowuje dwójkę dzieci), więc musiał mieć jakiś powód. No i tak jak wiele osób już pisało, dziecko nie potrzebuje pogrzebu, bo jest bez grzechu.. Ale najlepsi są tutaj "katolicy", którzy twierdzą, że taki ksiądz powinien iść do piekła. Czy tak się zachowuje prawdziwy katolik? Życzy drugiej osoby źle? Uwielbiam takich ludzi, wierzących, a ledwo wyjdą z kościoła, to już zaczynają obgadywać, wywyższać siebie, oczerniać innych, nie potrafiących przebaczać i pokazujących jakimi są "świętymi".
22:45, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 października 2013
cudowny pomysł podatkowy
Kolejny raz opadły mi ręce! Mam w zakładzie kilka pojazdów i własny dystrybutor paliwa. Moje miesięczne obroty netto to właśnie ok.50 tys. ....I co k...a m... teraz mam jeszcze pilnować,czy kupując od jednego dostawcy nie przekroczę tych 49.999zł?...a kiedy kupię od dwóch? Kto weźmie na siebie odpowiedzialność,kiedy coś z paliwem będzie nie tak? Płacę w terminie....i jeszcze mam za coś odpowiadać? CHORE TO WSZYSTKO,NIENORMALNE! CZYM UD....Ą EGZYSTUJĄCE JESZCZE FIRMY? Tłumacząc artykuł na prosty język: jeżeli przestępcy wyłudza pieniądze z urzędu skarbowego kupując legalny towar w twojej legalnej firmie to ty będzie płacił za przestępców, tylko jakie możliwości ma legalnie działający przedsiębiorca by kontrować przestępców, ścigać ich? przepis ten dowodzi tylko jednego państwo jest niczym innym jak zorganizowaną grupa przestępczą najwyższego szczebla, a może wprowadzić trzeba silne prawo i bezwzględnie stosować względem całej politycznej bandy niszczącej swoimi często antypaństwowymi decyzjami gospodarkę i państwo -bo jeden bałwan polityczny potrafi uczyni więcej szkody niż wszyscy podatnicy włącznie-czego przykładów w Polsce od 1990 roku mamy mnóstwo i państwo w ruinie! urzędnicy powinni odpowiadać za swoje decyzje finansowo to jest pierwsza rzecz. W sprawie VATU sprawa jest prosta - sprzedawca z dużych kwot Vatu - powiedzmy powyżej 10 tys. zł, powinien rozliczać się zaliczkowo przed transakcją (wpłacać kasę do urzędu skarbowego), po okazaniu potwierdzenia nabywcy, transakcja powinna dochodzić do skutku. Jeżeli bez tego potwierdzenia nabywca dokona transakcji - powinien współodpowiadać za grzechy sprzedawcy - proste? Proste! Przy dużych kwotach są weksle lub gwarancje bankowe, Pasntwo powinno umieć się chronić przed wirtualnymi transakcjami. Niestety pracuje tam sporo niskoopłacanych, średnio myslących za to mściwych dupków i dlatego życie utrudnią a problemu nie rozwiążą. To nic nowego dla tego rządu. Przecież ten rząd jest mistrzem w sięganie po cudze. Osoby fizyczne już dawno musiały płacić za nieswoje długi na zasadzie na kogo wypadnie na tego bęc. Powstało pełno firm wykorzystujących "błędy" w polskim prawie, które hurtowo wyłudzały pieniądze od osób fizycznych i w imieniu polskiego prawa, nie dając w wielu przypadkach żadnych szans na obronę tym ludziom. Do tego jeszcze działalność komorników, którzy potrafili zabrać pieniądze niewinnym ludziom, tylko dlatego iż mieli takie samo nazwisko jak dłużnik, oczywiście odzyskanie tych pieniędzy to droga przez mękę, a komornik za taki "błąd" nie ponosił żadnej odpowiedzialności. To prawo to kolejne "cudowne" osiągnięcie tego anty-obywatelskiego (nie)rządu.