Blog poświęcony szeroko zakrojonemu tematowi opon, zarówno opony zimowe do sanek, jak i opony letnie do taczek mechanicznych, czy szeroki wybór opon do rowerów dziecięcy i samochodów lego.
RSS
niedziela, 17 czerwca 2012
pobyt prze stadionem

Spektrum synonimów dla słowa „bandyta” jest bardzo szerokie:
apasze, chuliganeria, łobuzeria, łobuzerka, łobuzy, łotry, opryszki, zbiry, bandziory, chuligani, draby, gangsterzy, hultaje, mafiosa, mordercy, nożownicy, oprychy, przestępcy, rabusie, rozbójnicy, rzezimieszki, siepacze, szumowiny, watażki, zabójcy, zbóje, złodzieje

czyli począwszy od – chuligan, łobuz, szumowina itd. – dlatego ocena tego co było wcześniej we Wrocławiu a później w Warszawie jest prawidłowa, niezależnie od tego kto był sprawcą – Rosjanin czy Polak. To nie byli ani kibice ani pseudokibice. Nazwijmy to po imieniu. „Nie znam mediów rosyjskich”

wcześniej zamieściłem krótką informację na ten temat:
non possumus 14 czerwca o godz. 16:52 w poprzednim wpisie

„Moskowskije Nowosti” już w tytule korespondencji z Warszawy sugerują, że „rosyjska ekipa wpadła w pułapkę”, oraz winią za taki stan rzeczy Wszechrosyjski Związek Kibiców, który – jak czytamy – “przygotował potwornie genialną prowokację” i zorganizował w Warszawie „marsz fanatyków”.

Wydaje sie, że poglad o tym, że prawica popiera polskich kiboli a „inną miłością” darzy „kibiców bandytów” nie jest do końca sprawiedliwy. To nie polityka określa skalę winy i przestepstwa a faktyczny udział sprawców.

Chciaż według dotychczasowych informacji – zatrzymani zostali zarówno kibice polscy jak i rosyjscy – a jedynie polskich skazano… Nie dziwi to Pana?

Zarówno z prasy rosyjskiej, jak i zachodniej widac, że opinie mediów są inne aniżeli te, które są w naszym głównym nurcie. I chyba nakręcanie wojny [o czym Pan zresztą wspomina] przez polskie media, pisanie o wojnie polsko-rosyjskiej itp szkodliwych rzeczy miało i ma nadal na to wpływ. Jak widać, to nie media prawicowe a wręcz odwrotnie nakręciły tą spiralę. A teraz te same media są żadne krwi. Kiedy tacy dziennikarze zaczną ponosić odpowiedzialność również karną za swoją działalność?

„Jeżeli chodzi o mnie, to nie widzę usprawiedliwienia dla chamstwa, brutalności…”

W pewnym stopniu podzielam tę opinię. Nasze prawo karne dopuszcza jednak takie sytuacje, dopuszcza możliwość usprawiedliwienia. I to nawet w przypadku zabójstwa. Gdyby wszystko było tak bardzo proste jak Pan uważa, to sądy można by zastąpić komputerami. Z tego co Pan pisze można wnioskować, że prowokacja jest czymś dobrym i nieszkodliwym. Oba czyny są złe i zabronione ale od oceny sądu zależy orzeczenie o winie jednej i drugiej strony.

Przytoczę mały przykład. Ktoś narusza nasz mir domowy. Prosimy go aby zachowywał się stosownie i opuścił nasz dom, ten jednak nadal dopuszcza się czynu zabronionego. Możemy wprawdzie zadzwonić na Policję (która bez wyroku sądowego nie podejmie żadnej interwencji), możemy też zastosować niezbędne środki obrony koniecznej. Jeżeli przekroczymy zakres obrony koniecznej, to stajemy się również przestępcą. Nie zmienia to jednak ani sytuacji ani nie pomniejsza odpowiedzialności tej osoby, która naruszyła mir naszego domu.

Z jednej strony poddaje krytyce polskich „kiboli” [i słusznie, bo słowa o obronie polskiego honoru przez naszych kibiców były w ocenie PISu bardzo niestosowne], a z drugiej strony gloryfikuje Pan działania rosyjskich bandytów. I taka ocena sytuacji jest z pewnością niesprawiedliwa. Obojetne, czy bedziemy po obu stronach używac tych samych słów jak kibole czy bandyci.

Na szczęście mamy jeszcze sądy, chociaż „ułomne” czy „niesprawiedliwe” – 

„Bijatyki polsko-rosyjskie poza stadionem, niejednokrotnie wszczynane przez naszych kiboli, źle się Polsce przysługują. Potwierdzają tylko tezę BBC, a także dały pretekst Putinowi, żeby zatelefonować do Tuska i pouczyć go, że cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo rosyjskich kibiców spada na gospodarzy.”

O tym pisała przecież wcześniej prawica. Uprzedzała, że doprowadzenie do prowokacji będzie miało bardzo zły na wizerunek Polski.

Tagi: Mecze zadyma
14:07, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
Tutaj tylko sygnalizuje ,że jeśli Sborna Rosji uzyska dalsze bardzo prawdopodobne powodzenie to w hotelu Bristol z klimatyzacją zamieszkają do 21 czerwca lub przy innej konfiguracji wyników w sobotę ,nawet do 28 czerwca .
Warszawa i Organizatorzy muszą przygotować się na wspólny długi marsz przyjaźni ze Sborną i jej kibicami . Nie ma innej drogi ,bo scieżka z 12 czerwca
- niby epizod , nie jest do powtórzenia . Jest okazja na poprawe wizerunku. ,
Z granicza Polsko – Niemieckiego życzę sukcesu trenerowi Franciszkowi Smudzie vel Franzowi i oby media i inne Oosby, nie odbierały mu osobistego sukcesu na rzecz ” Sztabu „.Podobne „wysiłki ” czyniono w latach 70 -tych wobec Kazimierza Górskiego ,którego styl wypowiedzi był zbliżony a’la dziśiejszy Franz Smuda ,no ale on był Lwowiakiem a nie Ślazakiem .
Czasy oszalały z klimatyzacją !!
drużyna Pana Kazimierza to piłkarze polskich klubów a piłkarze pana Franciszka to gracze Europejskich klubów ,więc też Naszych z UE !
Patriotom radzę pogodzić się z tym ,że w przyszłości kadra zawodowych kopaczy w biało-czerwonych barwach już nigdy nie bedzie pochodzić z krajowych klubów . Mecz obu drużyn mnie się podobał, każda grała tak żeby jak
najwjęcej zyskać a jak najmniej stracić. Po latach mamy drużynę na
miarę naszych możliwości i umiejętności, mamy to co możemy a nie
to co byśmy chcieli. Wojna pomiędzy kibicami tych drużyn była podgrzewana przez media i nie tylko długo przed EURO 2012, wielu
by chciało żeby doszło do rozruby, bo to i w polityce kanikuła, i w czasie
mistrzostw nie istnieje ani PO ani PiS, a i na świecie jak gdyby nic się
nie działo. Baner z wizerunkiem bohatera dawnej Rosji nie zaszkodzi i
nie zepsuje w miarę dobrych stosunków klimatyzacji między kibicami obu krajów.
Ich bohater.Wygonił najeźdźcę z Kremla i dla tego musimy na to patrzeć
w taki nieprzychylny sposób? I tak jesteśmy wśród tych niewielu którym
udało się pomieszkać na Kremlu.
Przeczytaj prosze jeszcze raz z uwaga i zrozumiemieniem twoj pseudo-intelelektualny wpis o Unii Europejskiej. Mam nadzieje. ze wtedy zrozumiesz dlaczego akceptacja do tego wspanialego w koncu osiagniecia europejskich narodów w tak zastraszajacym tempie sie kurczy. Gdyby udalo Ci sie, te wszystkie górnolotne mysli wyrazic w jezyku, ktory bylby takze zrozumialy dla wiekszosci obywateli Unii to mialaby ona prawdopodobnie jakas szanse.
Przy tym belkocie, nie do przełknięcia dla kazdego normalnego człowieka klimatyzacji, stajesz w pierwszym szeregu z jej grabarzami.
Unia cierpi na brak akceptacji wsrod spoleczenstw państw klimatyzatory, ktore sa jej członkami. Twoje pseodo-gornolotne wypociny w zaden sposob nie przyczynia sie do wzrostu tej akceptacji.
Gdybys to samo potrafil wyrazic w jakims normalnym, zrozumialym jezyku, to wtedy UE tez prawdopodobnie nie mialaby szansy.
Ale ten bełkot to juz naprawde jest obraza suwerena, czyli społeczeństw Unii Europejskiej .
14:04, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »