Blog poświęcony szeroko zakrojonemu tematowi opon, zarówno opony zimowe do sanek, jak i opony letnie do taczek mechanicznych, czy szeroki wybór opon do rowerów dziecięcy i samochodów lego.
RSS
niedziela, 02 marca 2014
wentyl
Albo pod tą czerwoną nakrętką nie ma wentyla albo się zużył. Istnieje możliwość, żeby nie było? Powietrze wylatuje z naczynie po odkręceniu czerwonej nakrętki. A gdyby był wentyl, to tak by nie było. Poza tym woda tryska jak w fontannie. To nie jest wentyl naczynia, tylko odpowietrznik automatyczny. 
Tam ta czapeczka powinna być poluzowana, i z pod niej powinno wypływać powietrze jeśli jest pod odpowietrznikiem, natomiast woda nie (może trochę chlapnąć podczas samego odpowietrzania). Jeśli płynie tam woda, to ten odpowietrznik jest uszkodzony, lub zacięty. Możesz lekko stuknąć w ten odpowietrznik, może się odblokuje. Jeśli nie, to zakręć doraźnie tą czapeczkę żeby nie wyciekała woda, i pasowało by pomyśleć o nowym odpowietrzniku. 
Wentyl natomiast znajduje się bezpośrednio na naczyniu przeponowym (ten czerwony zbiornik) po przeciwnej stronie gwintu wkręconego w tą belkę, na której wisi to naczynie. A tak na przyszłość dla wszystkich instalatorów najszybszym odpowietrzeniem podłogówki (przy założeniu że na rozdzielaczu są zawory dla każdej sekcji) jest podłączenie węża z zimą wodą do rozdzielacza i "wygonienie" wody z każdej sekcji osobno. Odpowietrzenie gwarantowane w 100%. Może ten sposób jest skuteczny, ale nie jest zdrowy dla instalacji. Podczas tej operacji, wymieniasz w instalacji wodę, wpuszczając świeżą z zanieczyszczeniami i kamieniem. Ponadto świeża woda z wodociągu (z własnej studni też) jest nagazowana (ma rozpuszczone w sobie gazy, a zwłaszcza tlen), które są szkodliwe dla instalacji (korozja tlenowa), a z czasem się odgazują wytrącając z wody w formie pęcherzyków, które znowu mogą spowodować zapowietrzenie hydraulik Warszawa
Również istnieje ryzyko uszkodzenia instalacji zbyt wysokim ciśnieniem wody z wodociągu, czy własnego hydroforu. 

20:41, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »