Blog poświęcony szeroko zakrojonemu tematowi opon, zarówno opony zimowe do sanek, jak i opony letnie do taczek mechanicznych, czy szeroki wybór opon do rowerów dziecięcy i samochodów lego.
Blog > Komentarze do wpisu
pobyt prze stadionem

Spektrum synonimów dla słowa „bandyta” jest bardzo szerokie:
apasze, chuliganeria, łobuzeria, łobuzerka, łobuzy, łotry, opryszki, zbiry, bandziory, chuligani, draby, gangsterzy, hultaje, mafiosa, mordercy, nożownicy, oprychy, przestępcy, rabusie, rozbójnicy, rzezimieszki, siepacze, szumowiny, watażki, zabójcy, zbóje, złodzieje

czyli począwszy od – chuligan, łobuz, szumowina itd. – dlatego ocena tego co było wcześniej we Wrocławiu a później w Warszawie jest prawidłowa, niezależnie od tego kto był sprawcą – Rosjanin czy Polak. To nie byli ani kibice ani pseudokibice. Nazwijmy to po imieniu. „Nie znam mediów rosyjskich”

wcześniej zamieściłem krótką informację na ten temat:
non possumus 14 czerwca o godz. 16:52 w poprzednim wpisie

„Moskowskije Nowosti” już w tytule korespondencji z Warszawy sugerują, że „rosyjska ekipa wpadła w pułapkę”, oraz winią za taki stan rzeczy Wszechrosyjski Związek Kibiców, który – jak czytamy – “przygotował potwornie genialną prowokację” i zorganizował w Warszawie „marsz fanatyków”.

Wydaje sie, że poglad o tym, że prawica popiera polskich kiboli a „inną miłością” darzy „kibiców bandytów” nie jest do końca sprawiedliwy. To nie polityka określa skalę winy i przestepstwa a faktyczny udział sprawców.

Chciaż według dotychczasowych informacji – zatrzymani zostali zarówno kibice polscy jak i rosyjscy – a jedynie polskich skazano… Nie dziwi to Pana?

Zarówno z prasy rosyjskiej, jak i zachodniej widac, że opinie mediów są inne aniżeli te, które są w naszym głównym nurcie. I chyba nakręcanie wojny [o czym Pan zresztą wspomina] przez polskie media, pisanie o wojnie polsko-rosyjskiej itp szkodliwych rzeczy miało i ma nadal na to wpływ. Jak widać, to nie media prawicowe a wręcz odwrotnie nakręciły tą spiralę. A teraz te same media są żadne krwi. Kiedy tacy dziennikarze zaczną ponosić odpowiedzialność również karną za swoją działalność?

„Jeżeli chodzi o mnie, to nie widzę usprawiedliwienia dla chamstwa, brutalności…”

W pewnym stopniu podzielam tę opinię. Nasze prawo karne dopuszcza jednak takie sytuacje, dopuszcza możliwość usprawiedliwienia. I to nawet w przypadku zabójstwa. Gdyby wszystko było tak bardzo proste jak Pan uważa, to sądy można by zastąpić komputerami. Z tego co Pan pisze można wnioskować, że prowokacja jest czymś dobrym i nieszkodliwym. Oba czyny są złe i zabronione ale od oceny sądu zależy orzeczenie o winie jednej i drugiej strony.

Przytoczę mały przykład. Ktoś narusza nasz mir domowy. Prosimy go aby zachowywał się stosownie i opuścił nasz dom, ten jednak nadal dopuszcza się czynu zabronionego. Możemy wprawdzie zadzwonić na Policję (która bez wyroku sądowego nie podejmie żadnej interwencji), możemy też zastosować niezbędne środki obrony koniecznej. Jeżeli przekroczymy zakres obrony koniecznej, to stajemy się również przestępcą. Nie zmienia to jednak ani sytuacji ani nie pomniejsza odpowiedzialności tej osoby, która naruszyła mir naszego domu.

Z jednej strony poddaje krytyce polskich „kiboli” [i słusznie, bo słowa o obronie polskiego honoru przez naszych kibiców były w ocenie PISu bardzo niestosowne], a z drugiej strony gloryfikuje Pan działania rosyjskich bandytów. I taka ocena sytuacji jest z pewnością niesprawiedliwa. Obojetne, czy bedziemy po obu stronach używac tych samych słów jak kibole czy bandyci.

Na szczęście mamy jeszcze sądy, chociaż „ułomne” czy „niesprawiedliwe” – 

„Bijatyki polsko-rosyjskie poza stadionem, niejednokrotnie wszczynane przez naszych kiboli, źle się Polsce przysługują. Potwierdzają tylko tezę BBC, a także dały pretekst Putinowi, żeby zatelefonować do Tuska i pouczyć go, że cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo rosyjskich kibiców spada na gospodarzy.”

O tym pisała przecież wcześniej prawica. Uprzedzała, że doprowadzenie do prowokacji będzie miało bardzo zły na wizerunek Polski.

niedziela, 17 czerwca 2012, piestrojanski
Tagi: Mecze zadyma

Polecane wpisy

 • w kuchni

  Nie licząc drobnych napraw, przeważnie zajmuję się zabawą z psami. Miśkowi zdaje się, że dalej jest słodkim szczeniaczkiem i ładuje się na kolana a jedna łapą m

 • ten wschód

  Chciałbym poznać ich Boga który zezwala zabijać bezbronne osoby, który szerzy nienawiść bo ktoś ma inne zdanie. Taki jest wasz Bóg? Mój Bóg jest miłością i dał

 • wentyl

  Albo pod tą czerwoną nakrętką nie ma wentyla albo się zużył. Istnieje możliwość, żeby nie było? Powietrze wylatuje z naczynie po odkręceniu czerwonej nakrętki.

 • sędzia

  najnowszy mem z meczu w siatkówkę polska brazylia

 • Ta tęcza co ją podpalili nie jest gejowa tylko tęczowa.

  Zatem wielką niesłusznością jest ogień pod nią podkładać. Niestety. Chłopaki w kominiarkach nie posłuchali, nie uwierzyli, że to może Bifrost, którym każdy boha